• Grupa PINO
  • Prv.pl
  • Patrz.pl
  • Jpg.pl
  • Blogi.pl
  • Slajdzik.pl
  • Tujest.pl
  • Moblo.pl
  • Jak.pl
  • Logowanie
  • Rejestracja

000000000aa

Kategorie postów

  • Operacje Plastyczne (1)

Strony

  • Strona główna
  • Księga gości

Linki

  • Operacje Plastyczne
    • Chirurgia Plastyczna
    • Operacje Plastyczne

Moja Pierwsza notka na moim blogu o operacjach...

Operacje Plastyczne - Plastyka powłok brzucha

     
     

Plastyka powłok brzucha czyli abdominoplastyka jest operacją polegającą na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. Efekt zabiegu to poprawa sylwetki ciała jak i wyglądu brzucha a także znaczna poprawa samopoczucia . Z leczenia chirurgicznego w znacznej mierze korzystają kobiety, których powłoki brzuszne po przebytych ciążach uległy znacznemu rozciągnięciu. Z wiekiem następuje znaczny spadek elastyczności powłok brzusznych a także nagromadzenie się miejscowe tkanki tłuszczowej co jest wskazaniem do wykonania zabiegu redukcji tłuszczu i abdominoplastyki. Kobiety ,które w przyszłości planują zajście w ciążę lub osoby bardzo otyłe niestety nie mogą mieć wykonanej plastyki brzucha.

Przygotowanie do operacji
Przed operacją przez 7-10 dni nie wolno palić papierosów nie wolno zażywać Aspiryny ani jej pochodnych a także stosować drastycznej diety. Nie zastosowanie się do tych zaleceń powoduje wydłużenie się procesu gojenia powłok brzusznych po zabiegu operacyjnym.

Znieczulenie
Decyzja co do wyboru znieczulenia należy do anestezjologa. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym.

Przebieg zabiegu

przed:

po zabiegu:

   

Przebieg operacji zaczyna się od długiego cięcia skórnego w kształcie kotwicy przebiegającego między kolcami biodrowymi i nad pępkiem. Płat skóry wraz z tkanką tłuszczową odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber. Pozwala to na odsłonięcie powierzchni mięśni brzucha które są zszywane dając póżniej efekt wyszczuplenia sylwetki zaś nadmiar tkanki tłuszczowej wycina się .Cały płat skórno-tłuszczowy jest następnie ściągany ku dołowi co pozwala operatorowi na wycięcie nadmiaru skóry z określeniem prawidłowego napięcia powłok. Powyżej blizny wycina się otwór w który wszywany jest nowy pępek .Blizna powinna znajdować się powyżej wzgórka łonowego i z czasem ulegając zmianom zanikowym jest mało widoczna. Czasami przy niewielkim obniżeniu fałdu skórnego wystarczy jedynie wykonać korekcję w dolnej części brzucha poniżej pępka tzw. mini-abdominoplastykę. Kiedy mamy do czynienia z grubą warstwą tkanki podskórnej można połączyć zabieg korekcji powłok brzusznych z zabiegiem liposukcji.
Czas trwania operacji zależy od stopnia rozciągłości powłok brzusznych i wynosi średnio 3-4 godziny.

Przebieg pooperacyjny
Na ranę zakłada się opatrunek a na brzuch specjalne elastyczne ubranko. Z uwagi na rozległość rany pooperacyjnej konsekwencją zabiegu jest bolesność , obrzęk, osłabienie, zaburzenie czucia ,które stopniowo wraca w ciągu kilku miesięcy po zabiegu. W pierwszej dobie po zabiegu pacjent musi dużo czasu spędzić w łóżku. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje po około 14 dniach ale może ten okres wydłużyć się do kilku tygodni. Wszystko zależy od aktywności fizycznej operowanej osoby. Nie wolno jednak wykonywać forsownych ćwiczeń fizycznych.

Możliwość powikłań
Jak każdy zabieg operacyjny niesie ze sobą ryzyko powikłań takich jak krwiak ,zakażenie, martwica skóry. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie i w rezultacie nieestetyczne przerostowe blizny. Należy również mieć na uwadze powikłania zatorowo- zakrzepowe. Jednak profilaktyczne podanie pacjentowi leków zmniejszających krzepliwość krwi zmniejsza do minimum ryzyko tych powikłań. Jak najszybsze po zabiegu uruchomienie pacjenta również zapobiega tym powikłaniom. Powikłaniom można zapobiec stosując odpowiednie leki i zabiegi a przede wszystkim ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Warunki do przeprowadzenia zabiegu
Ogólny dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Pacjent przed zabiegiem powinien być na czczo. U kobiet ważne jest żeby zabieg odbywał się po skończonej miesiączce.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są skazy naczyniowe i zaburzenia krzepnięcia, stany zapalne żył kończyn dolnych, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zmiany zapalne na skórze ,nadmierna otyłość. U kobiet zabieg przeprowadza się po skończonej miesiączce.

Cel
Pacjent po zabiegu uzyskuje satysfakcjonującą go sylwetkę ciała szczególnie gdy wcześniej posiadał znacznie osłabione napięcie mięśni oraz nadmiernie rozciągniętą skórę brzucha. Pacjent musi sobie jednak zdawać sprawę że w osiągnięciu dalszego modelowania sylwetki potrzebne jest stosowanie diety i odpowiedni program ćwiczeń fizycznych.

 

Operacje Plastyczne Operacje Plastyczne

http://www.operacjeplastyczne1.blog.com

02 listopada 2009   Komentarze (5)
Operacje Plastyczne   operacje plastyczne   chirurgia plastyczna  
Doofachu
19 listopada 2017 o 20:09
super strona
tomasz
29 listopada 2016 o 14:48
polecam artykul
1000filmow
24 stycznia 2012 o 16:27
Bardzo ciekawy artykuł, tego szukałam.
wec123bf
21 grudnia 2010 o 13:36
Witam, czy w razie ewentualnej ciąży mogą być problemy z powodu opeacji? wec123bf@interia.pl
jomanjoman
02 listopada 2009 o 21:36
Operacje Plastyczne, Chirurgia Plastyczna

Dodaj komentarz

Jomanjoman | Blogi